Aktualności

tn_kurczak.jpg

Drodzy Mali Czytelnicy!!!
Zbliżają się Święta Wielkanocne!!!
Z tej okazji zapraszamy do wysłuchania książeczki "Wielkanocny kurczaczek".
Posłuchajcie przygód małego kurczaczka, który właśnie wykluł się z jajka.
tekst: Urszula Kozłowska
ilustracje: Arleta Strzeszewska
czyta: bibliotekarka Barbara Wójcik
Nagrania możecie wysłuchać dzięki uprzejmości Wydawnictwa - Grupa Wydawnicza Foksal , które wyraziło zgodę na publikację

https://www.facebook.com/295358947609446/videos/1188307804922485

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej przy ul. Bożnicznej 21 włącza się w V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz organizowane przez Wydawnictwo Akapit Press.

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu książki „Kłamczucha” – 2 tomu „Jeżycjady”.

Filia nr 2 w ramach zajęć z biblioterapii on-line: zaprasza rodziców i dzieci do odwiedzania naszego Facebooka i wysłuchania bajki: „ Dobre maniery ułatwiają życie nie tylko szympansom. ( Zasady dobrego zachowania)” – pt.: „ Bajki pomagajki… na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro: poradnik pozytywnego myślenia, działania i odczuwania”. Słuchając bajki o przygodach małego szympansa Tro poznajemy małego buntownika, który przechodzi metamorfozę pod wpływem spotkania z tajemniczym bohaterem. Uczy czytelników zasad kulturalnego zachowania, szacunku do starszych, empatii do słabszych oraz zaradności życiowej.
Autorką książki pt. .: „ Bajki pomagajki… na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro: poradnik pozytywnego myślenia, działania i odczuwania” jest Barbara Stańczuk, ilustracje wykonał Krzysztof Kałucki. Fragment książki mogliśmy przedstawić naszym czytelnikom dzięki uprzejmości i wyrażonej zgodzie przez Wydawnictwo Martel Sp. Z o.o., za którą składamy podziękowanie.

Biblioteka Główna w ramach projektu „Cyfrowe GOKi…” przygotowuje cykl szkoleń dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poświęconych umiejętnościom cyfrowym.

W ramach bezpłatnych zajęć uczestnicy zdobędą wiedzę w zakresie przygotowywania materiałów publikowanych w Internecie, a także bezpieczeństwa w sieci.

Zapisy dzieci i młodzieży potrwają do 21 marca 2021 r. chyba, że limit miejsc zostanie wyczerpany wcześniej.

Dogodne terminy szkoleń zostaną uzgodnione z uczestnikami.

Warsztaty będą się odbywać w trybie stacjonarnym z zachowaniem reżimu sanitarnego na sprzęcie, który zakupiony został dzięki wsparciu Unii Europejskiej.

Zapraszamy chętnych do zgłaszania się !

Kontakt do biblioteki:

tel. 81 752 02 04

tel. 81 531 55 40

Biblioteka przy ul. Bożnicznej 21 włączyła się w akcję Kinder Mleczna Kanapka Przerwa na Wspólne Czytanie pod nazwą „Podziel się książką”.
Dzięki czytelnikom o dobrym sercu, zebraliśmy trzy kartony książek dla dzieci w wieku od 2 do 14 lat, które zostały przesłane do Organizatora akcji.
Wszyscy, którzy podzielili się swoimi książkami, otrzymali okolicznościowe dyplomy i zakładki do książek.
Biblioteka została wyróżniona przez Organizatora i otrzymała nagrodę - zestaw bestselerowych książek dla dzieci oraz pufy, które pomogą stworzyć przyjazne miejsce do wspólnego czytania w bibliotece!
Dziękujemy Wszystkim, którzy brali udział w akcji.