Aktualności

„Czytanie po angielsku”

Email Drukuj PDF

Dnia 06.05. w Filii nr 1, ul. Górnicza 12 odbyły się trzy spotkania z dziećmi z Przedszkola Publicznego nr 2. Na każdym z tych spotkań dzieci wysłuchały czytanej po angielsku bajki o magicznym świecie wróżek i różnych zwierzątek. Czytanie odbyło się w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" i przeplatane było ciekawymi, pełnymi wiosennych barw i niespodzianek zabawami. Całość przeprowadzona została przez panie ze szkoły Helen Doron. To był kolejny dowód na to, że takie połączenie nauki języka angielskiego z zabawą sprawia dzieciom dużo frajdy i zachęca do poznawania coraz to nowych słówek. Przedszkolaki świetnie się bawiły i wyszły z biblioteki zadowolone ze sposobu przeprowadzenia zajęć a także z samych siebie, że czegoś nowego się dowiedziały i nauczyły.

F1F11F112F113

 

„Ulubiona książka dzieciństwa” – spotkanie DKK dla młodzieży

Email Drukuj PDF

W dniu 23 marca 2013 r. odbyło się szóste spotkanie DKK dla młodzieży.
Omawiałyśmy ulubione książki z dzieciństwa. Wśród nich znalazły się : „Królowa Śniegu" H. Ch. Andersena, „Sto bajek" J. Brzechwy, „Gdzie mieszka bajeczka" Cz. Janczarskiego oraz „Zuchwały czyżyk" J. Porazińskiej.
Klubowiczki stwierdziły, że książki czytane w dzieciństwie mają duży wpływ na kształtowanie się osobowości młodego człowieka. Podczas spotkania było dużo wspomnień i refleksji związanymi z omawianymi książkami.

 

„Głośne czytanie w Przedszkolu”

Email Drukuj PDF

W dniu 22 kwietnia 2013 dzieci Pani Katarzyny Korgol z grupy „Kubusie Puchatki" z Publicznego Przedszkola nr 3 w Łęcznej zaprosiły bibliotekarkę z Filii nr 2 na głośne czytanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom". Bibliotekarka przeczytała przedszkolakom wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka" oraz bajkę „Wesoła chatynka". Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość przebrania się za postacie występujące w wierszu Juliana Tuwima . Nie obyło się bez śmiechu podczas wyrywania rzepki. W końcu udało się rzepkę wyciągnąć z „ ziemi", a morał z tego taki , że wspólnymi siłami można więcej zdziałać niż w pojedynkę. Bajka o rzepce dowodzi , że nie warto się poddawać, że można prosić o pomoc i wreszcie, że warto pomagać innym.
Na zakończenie spotkania Pani Kasia poprosiła bibliotekarkę o przeczytanie dzieciom bajki „Wesoła chatynka".
Przedszkolaki serdecznie podziękowały Pani Monice i obiecały odwiedzić Bibliotekę.

/tekst: Monika Mazurkiewicz, Filia nr 2/

IMG 1739 IMG 1742 IMG 1744IMG 1745IMG 1746 IMG 1740-1IMG 1741IMG 1747IMG 1748

 

Teatrzyk „Strach na wróble” oraz spotkanie autorskie z Bogusławą Hodyl

Email Drukuj PDF

Dnia 11 kwietnia w Bibliotece Głównej odbyło się przedstawienie pt. „Strach na wróble" oraz spotkanie autorskie z Bogusławą Hodyl – autorką książeczek dla najmłodszych.
W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Łęcznej.
Dzieci oraz wszystkich przybyłych na spotkanie gości przywitała Danuta Panas – dyrektor biblioteki. Następnie Bogusława Hodyl opowiedziała dzieciom jak powstają książeczki dla dzieci. Zaprezentowała m.in. wiersz o liczbach pt.: "Która ważniejsza?". Wiersz ten dostarczył przedszkolakom nie tylko wiele radości i dobrego humoru, lecz był także okazją do utrwalenia liczenia w zakresie od 1 do 6.
Na koniec swej opowieści pani Bogusława podarowała do biblioteki trzy autorskie książeczki z dedykacją.
Następnie zaprezentowany został teatrzyk pt. „Strach na wróble". Aktorzy w oparciu o książkę autorki, przedstawili zabawną historię pewnego stracha na wróble, który pilnował czereśni na drzewie przed wróbelkiem. Bogusława Hodyl wcieliła się w rolę wróbelka.
Przedstawienie było ogromną atrakcją dla przedszkolaków, dostarczyło wiele radości i uśmiechu. Dzieci obejrzały go z ogromnym zainteresowaniem,.
Na zakończenie aktorzy zostali nagrodzeni przez najmłodszych gromkimi brawami a pani dyrektor wręczyła w podziękowaniu bukiet kwiatów.

DSC 0363 DSC 0368DSC 0369DSC 0371DSC 0372DSC 0374DSC 0376DSC 0377DSC 0379DSC 0380DSC 0384DSC 0387DSC 0389DSC 0396DSC 0398DSC 0409DSC 0411DSC 0414

 

ŁĘCZNA CZYTA DZIECIOM PO ANGIELSKU II EDYCJA AKCJI

Email Drukuj PDF

Dnia 8 kwietnia 2013 r. o godz. 10.00 w Bibliotece Głównej przy ul. Bożnicznej 21 zainaugurowano II edycję spotkań z cyklu „Łęczna Czyta Dzieciom po Angielsku". Wspólne czytanie po angielsku organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom.
W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Łęcznej.
Dzieci oraz wszystkich przybyłych na spotkanie gości przywitała Danuta Panas – dyrektor biblioteki. Następnie Ewa Dołgań-Panas – dyrektor Centrum Helen Doron w Łęcznej przybliżyła akcję głośnego czytania dzieciom po angielsku.
Akcja jest objęta honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łęczna Teodora Kosiarskiego.

Lektor Centrum Helen Doron – Katarzyna Pietrzak wprowadziła wszystkich obecnych w bajkowy świat. Zapoznała z niezbędnym słownictwem potrzebnym do zrozumienia bajki wykorzystując zabawy ruchowe, plansze obrazkowe oraz kolorowe zabawki.
Podczas wizyty w bibliotece przedszkolaki od samego początku brały czynny udział w spotkaniu – począwszy od rozmowy na temat ogrodu i jego mieszkańców a skończywszy na aktywnym udziale w czytaniu bajki o wróżkach, które wybierały się na przejażdżkę. Dzieci nauczyły się wielu nowych słów po angielsku poprzez gry i zabawy ruchowe. Przygotowane przez nauczycieli Hellen Doron pomoce wizualne sprawiły, że samo czytanie było łatwe i przyjemne.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały książeczki do kolorowania.
Podczas tej edycji lektorzy Centrum Helen Doron będą czytać bajki dzieciom w każdy kwietniowy oraz majowy poniedziałek.

DSC 0293 DSC 0299DSC 0303DSC 0310DSC 0314DSC 0317DSC 0320  DSC 0325DSC 0328DSC 0333DSC 0336DSC 0350 DSC 0349DSC 0355DSC 0359

Zmieniony: Wtorek, 09 Kwiecień 2013 15:04
 


Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj37
mod_vvisit_counterWczoraj607
mod_vvisit_counterBieżący tydzień1536
mod_vvisit_counterUbiegły tydzień1896
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc6832
mod_vvisit_counterUbiegły miesiąc8840
mod_vvisit_counterOgółem320558


Projekt "Modernizacja pomieszczeń i zakup wyposażenia dla Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej" zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

W ramach współpracy merytorycznej z przedsiębiorstwem Funmedia sp. z o.o. biblioteka korzysta z bezpłatnego oprogramowania Angielski123.pl


Biblioteka bierze udział w programie "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013". Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki.