Aktualności

150. rocznica wybuchu powstania styczniowego – wystawa.

Email Drukuj PDF

Uchwałą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2013 został ogłoszony Rokiem Powstania Styczniowego.
Z tej okazji w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej przy ulicy Bożnicznej 21 została otwarta wystawa poświęcona 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.
Wystawa składa się z dziewięciu plansz, na których umieszczono mapy, informacje, cytaty, fotografie przywódców, uczestników, pomników a także malarstwo polskie poświęcone powstaniu styczniowemu. Odrębne plansze poświęcone zostały powstaniu styczniowemu na Lubelszczyźnie oraz w Łęcznej i okolicy,
W czterech gablotach umieszczono książki i czasopisma dotyczące powstania styczniowego.

DSC 0590DSC 0591DSC 0592DSC 0593

 

Zmieniony: Środa, 15 Maj 2013 13:57
 

„Czytanie po angielsku”

Email Drukuj PDF

Dnia 06.05. w Filii nr 1, ul. Górnicza 12 odbyły się trzy spotkania z dziećmi z Przedszkola Publicznego nr 2. Na każdym z tych spotkań dzieci wysłuchały czytanej po angielsku bajki o magicznym świecie wróżek i różnych zwierzątek. Czytanie odbyło się w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" i przeplatane było ciekawymi, pełnymi wiosennych barw i niespodzianek zabawami. Całość przeprowadzona została przez panie ze szkoły Helen Doron. To był kolejny dowód na to, że takie połączenie nauki języka angielskiego z zabawą sprawia dzieciom dużo frajdy i zachęca do poznawania coraz to nowych słówek. Przedszkolaki świetnie się bawiły i wyszły z biblioteki zadowolone ze sposobu przeprowadzenia zajęć a także z samych siebie, że czegoś nowego się dowiedziały i nauczyły.

F1F11F112F113

 

„Ulubiona książka dzieciństwa” – spotkanie DKK dla młodzieży

Email Drukuj PDF

W dniu 23 marca 2013 r. odbyło się szóste spotkanie DKK dla młodzieży.
Omawiałyśmy ulubione książki z dzieciństwa. Wśród nich znalazły się : „Królowa Śniegu" H. Ch. Andersena, „Sto bajek" J. Brzechwy, „Gdzie mieszka bajeczka" Cz. Janczarskiego oraz „Zuchwały czyżyk" J. Porazińskiej.
Klubowiczki stwierdziły, że książki czytane w dzieciństwie mają duży wpływ na kształtowanie się osobowości młodego człowieka. Podczas spotkania było dużo wspomnień i refleksji związanymi z omawianymi książkami.

 

„Głośne czytanie w Przedszkolu”

Email Drukuj PDF

W dniu 22 kwietnia 2013 dzieci Pani Katarzyny Korgol z grupy „Kubusie Puchatki" z Publicznego Przedszkola nr 3 w Łęcznej zaprosiły bibliotekarkę z Filii nr 2 na głośne czytanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom". Bibliotekarka przeczytała przedszkolakom wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka" oraz bajkę „Wesoła chatynka". Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość przebrania się za postacie występujące w wierszu Juliana Tuwima . Nie obyło się bez śmiechu podczas wyrywania rzepki. W końcu udało się rzepkę wyciągnąć z „ ziemi", a morał z tego taki , że wspólnymi siłami można więcej zdziałać niż w pojedynkę. Bajka o rzepce dowodzi , że nie warto się poddawać, że można prosić o pomoc i wreszcie, że warto pomagać innym.
Na zakończenie spotkania Pani Kasia poprosiła bibliotekarkę o przeczytanie dzieciom bajki „Wesoła chatynka".
Przedszkolaki serdecznie podziękowały Pani Monice i obiecały odwiedzić Bibliotekę.

/tekst: Monika Mazurkiewicz, Filia nr 2/

IMG 1739 IMG 1742 IMG 1744IMG 1745IMG 1746 IMG 1740-1IMG 1741IMG 1747IMG 1748

 

Teatrzyk „Strach na wróble” oraz spotkanie autorskie z Bogusławą Hodyl

Email Drukuj PDF

Dnia 11 kwietnia w Bibliotece Głównej odbyło się przedstawienie pt. „Strach na wróble" oraz spotkanie autorskie z Bogusławą Hodyl – autorką książeczek dla najmłodszych.
W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Łęcznej.
Dzieci oraz wszystkich przybyłych na spotkanie gości przywitała Danuta Panas – dyrektor biblioteki. Następnie Bogusława Hodyl opowiedziała dzieciom jak powstają książeczki dla dzieci. Zaprezentowała m.in. wiersz o liczbach pt.: "Która ważniejsza?". Wiersz ten dostarczył przedszkolakom nie tylko wiele radości i dobrego humoru, lecz był także okazją do utrwalenia liczenia w zakresie od 1 do 6.
Na koniec swej opowieści pani Bogusława podarowała do biblioteki trzy autorskie książeczki z dedykacją.
Następnie zaprezentowany został teatrzyk pt. „Strach na wróble". Aktorzy w oparciu o książkę autorki, przedstawili zabawną historię pewnego stracha na wróble, który pilnował czereśni na drzewie przed wróbelkiem. Bogusława Hodyl wcieliła się w rolę wróbelka.
Przedstawienie było ogromną atrakcją dla przedszkolaków, dostarczyło wiele radości i uśmiechu. Dzieci obejrzały go z ogromnym zainteresowaniem,.
Na zakończenie aktorzy zostali nagrodzeni przez najmłodszych gromkimi brawami a pani dyrektor wręczyła w podziękowaniu bukiet kwiatów.

DSC 0363 DSC 0368DSC 0369DSC 0371DSC 0372DSC 0374DSC 0376DSC 0377DSC 0379DSC 0380DSC 0384DSC 0387DSC 0389DSC 0396DSC 0398DSC 0409DSC 0411DSC 0414

 


Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj837
mod_vvisit_counterWczoraj551
mod_vvisit_counterBieżący tydzień2314
mod_vvisit_counterUbiegły tydzień4502
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc16514
mod_vvisit_counterUbiegły miesiąc9153
mod_vvisit_counterOgółem339393


Projekt "Modernizacja pomieszczeń i zakup wyposażenia dla Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej" zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

W ramach współpracy merytorycznej z przedsiębiorstwem Funmedia sp. z o.o. biblioteka korzysta z bezpłatnego oprogramowania Angielski123.pl


Biblioteka bierze udział w programie "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013". Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki.