Statystyki

707285
Dzisiaj
Wczoraj
Bieżący tydzień
Ubiegły tydzień
Bieżący miesiąc
Ubiegły miesiąc
Ogółem
22
50
98
12904
1529
1537
707285

IP: 54.81.164.142
2016-05-31 13:57

Aktualności

f_200_200_16185078_00_images_headers_ibuk-libra.jpg

Szanowni Czytelnicy!

Informujemy, że od 5.03.2015 roku udostępniamy usługę IBUK LIBRA, dzięki której istnieje możliwość korzystania z wersji elektronicznej publikacji wydawanych przez najważniejsze polskie wydawnictwa naukowe.

Aby móc skorzystać z platformy niezbędna jest rejestracja, którą umożliwią Państwu jednorazowe kody dostępne w Wypożyczalni Biblioteki Głównej oraz Filiach.

IBUK Libra - pomoc (pdf)

IBUK Libra – jak dodać kod PIN (pdf)

IBUK LIBRA - STRONA GŁÓWNA

Dodatkowych informacji udziela Teresa Kozłowska ( Wypożyczalnia Biblioteki Głównej ) – tel. 81752-02-04, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

bib

Nasza biblioteka od stycznia 2015 r. uruchomiła we wszystkich swoich placówkach elektroniczną wypożyczalnię oraz katalog online w Programie MAK+. Program ten opracowany został przez Instytut Książki we współpracy z Biblioteką Narodową na zlecenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzięki systemowi czytelnicy mogą:
- przeglądać katalog biblioteki przez stronę www.mgbp.leczna.pl  (zakładka Katalog książek online),
- poznać nowości książkowe i najchętniej wypożyczane tytuły,
- sprawdzać terminy oddania książek,
- dokonywać zdalnej rezerwacji książek i czasopism np. z domowego komputera lub telefonu komórkowego.
Każdy z czytelników otrzymuje elektroniczną kartę czytelnika, która upoważnia go do korzystania ze zbiorów we wszystkich bibliotekach pracujących w Programie MAK+.

System ułatwia życie nie tylko czytelnikom ale i bibliotekarzom. Umożliwia tworzenie elektronicznego katalogu bibliotecznego, bazy użytkowników placówki, rejestrację wypożyczeń i udostępnień zasobów oraz prowadzenie statystyki bibliotecznej.

 

W czasie ferii zimowych w Filii nr 3 przeprowadzone zostały warsztaty plastyczno-literackie „Zima za oknem" dla dzieci ze Świetlicy Opiekuńczo - Wychowawczej przy Parafii św. Barbary w Łęcznej. Zajęcia rozpoczęły się od zabawy w skojarzenia ze słowem zima. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zgaduj zgaduli o zimie. W czasie zajęć plastycznych wykonywały rysunki o tematyce zimowej. Z zaciekawieniem słuchały też legend związanych z Łęczną. Na zakończenie czekała na nich miła niespodzianka - słodki poczęstunek.

zd1 mzd2 mzd3 mzd4 m