Aktualności

Relacja z 21 spotkania DKK

Email Drukuj PDF
W dniu 15 czerwca 2011 r., na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie, nasze Klubowiczki uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Martą Fox – eseistką, poetką, autorką książek dla dorosłych i młodzieży.

W swojej twórczości pisarka podejmuje problemy, z którymi boryka się współczesna młodzież, pokazuje relacje, jakie zachodzą między młodymi ludźmi a ich rodzicami. W odważny sposób porusza tematy tabu, pisze o nadużyciach w rodzinie oraz o miłości.

W trakcie spotkania autorka opowiadała o swoim życiu prywatnym, zawodowym, o tym jak pisanie może stać się pasją, a także o swoich książkach takich jak: Magda.doc, Paulina.doc, Karolina XL, Iza Anoreczka, Św. Rito od rzeczy niemożliwych.

Pisarka przedstawiła okoliczności powstania niektórych tytułów, jak np. Kobieta zaklęta w kamień oraz emocje towarzyszące jej przy powstawaniu książki Coraz mniej milczenia – zbioru wstrząsających relacji osób dorosłych, które w dzieciństwie doświadczyły okrucieństwa ze strony swoich bliskich. Autorka czytała również fragmenty swojej najnowszej książki pt. Zuzanna nie istnieje, która ukazała się na rynku księgarskim 30 czerwca 2011 r.

Na końcu spotkania autorka składała autografy w przyniesionych przez czytelników książkach, a także pozowała do wspólnych pamiątkowych zdjęć. Osoby uczestniczące w spotkaniu, w tym nasze klubowiczki, mogły się przekonać, że Marta Fox to osoba otwarta, ciepła, z dużym poczuciem humoru. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Na następne spotkanie zapraszamy 19 lipca na godz. 12.00 do siedziby naszej Biblioteki.

Tematem naszej rozmowy będą lektury na wakacje.

  

 

Zmieniony: Piątek, 08 Lipiec 2011 12:25
 

Młodzi i seniorzy w sieci - szkolenie

Email Drukuj PDF
W dniu 28.05.2011 w Filii nr 4 w Zakrzowie odbyło się kolejne szkolenie z podstaw obsługi pakietu biurowego Microsoft Office 2010. Uczestnicy poznali podstawy formatowania tekstu, wstawiania tabeli, projektowania zaproszeń okolicznościowych w programie Word, tworzenia prezentacji w programie Power Point.

W szkoleniu, prowadzonym przez informatyka pana Mariusza Bartniczuka, uczestniczyły dzieci, młodzież szkolna oraz dorośli.
Spotkanie zrealizowano w ramach programów: „Modernizacja pomieszczeń i zakup wyposażenia dla Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej", „Akademia Orange dla bibliotek" oraz „Wirtualny Powiat III".

 

 

 

Konkurs plastyczny - "Uzależnienia w sieci"

Email Drukuj PDF

Filia nr 3 MGBP im. Zbigniewa Herberta wspólnie ze Stowarzyszeniem MONAR – punkt konsultacyjny w Łęcznej zaprasza serdecznie do udziału w konkursie plastycznym propagującym profilaktykę uzależnień pt. "Uzależnienia w sieci". Współorganizatorem konkursu jest Rada Osiedla Bobrowniki.
Celem konkursu jest propagowanie profilaktyki uzależnień od komputera oraz telefonu komórkowego wśród uczniów VI klasy szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Łęczyńskim.

Prace konkursowe prosimy dostarczyć do Filii nr 3 u. Jaśminowa 4 do 13 czerwca 2011.
tel. 814627505
Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia do pobrania tutaj.

Zmieniony: Środa, 25 Maj 2011 14:07
 

Wycieczki do biblioteki

Email Drukuj PDF

Podczas Tygodnia Bibliotek Odział dla dzieci Biblioteki Głównej, Filię nr 1 oraz Filię nr 3 odwiedziły dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych (łącznie ponad 300 osób).

Wycieczki organizowane są w celu przedstawienia oferty bibliotecznej oraz sposobu i zasad korzystania z biblioteki. Kształtują poczucie szacunku dla książek, wyrabiają u dzieci nawyki korzystania ze zbiorów.

Podczas wycieczek dzieci mają okazję poznać pracę bibliotekarza, różnice między biblioteką a księgarnią. Poznają również „prośby książki” oraz słuchają przygotowanej dla nich bajki.

 

 

 

Zmieniony: Środa, 25 Maj 2011 13:46
 

Warsztaty plastyczne z dziećmi

Email Drukuj PDF

  

W Filii nr 1 odbyły się warsztaty dla dzieci z Przedszkola nr 2 pn. "Malujemy świat Disneya". Dzieci zapoznały się z książkami Disneya, po czym wykonywały ilustracje do ulubionej bajki.

  

W Filii nr 2 odbyły się warsztaty z dziećmi z Przedszkola nr 3. Przedszkolaki rysowały zakładki do książek, tematem prac były postacie z książek wypożyczanych w bibliotece. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci wysłuchały krótkiej pogadanki ma temat, jak dbać o książki, aby ich nie zniszczyć.

Prace dzieci zostały wyeksponowane w bibliotekach.

 

 
Projekt "Modernizacja pomieszczeń i zakup wyposażenia dla Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej" zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Zadanie w ramach programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek" zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej


Zadanie "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek" zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa


Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

W ramach współpracy merytorycznej z przedsiębiorstwem Funmedia sp. z o.o. biblioteka korzysta z bezpłatnego oprogramowania Angielski123.pl


Biblioteka bierze udział w programie "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013". Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki.