Aktualności

Warsztaty plastyczne z dziećmi

Email Drukuj PDF

  

W Filii nr 1 odbyły się warsztaty dla dzieci z Przedszkola nr 2 pn. "Malujemy świat Disneya". Dzieci zapoznały się z książkami Disneya, po czym wykonywały ilustracje do ulubionej bajki.

  

W Filii nr 2 odbyły się warsztaty z dziećmi z Przedszkola nr 3. Przedszkolaki rysowały zakładki do książek, tematem prac były postacie z książek wypożyczanych w bibliotece. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci wysłuchały krótkiej pogadanki ma temat, jak dbać o książki, aby ich nie zniszczyć.

Prace dzieci zostały wyeksponowane w bibliotekach.

 

 

Wystawy w Tygodniu Bibliotek

Email Drukuj PDF
Książki z liczbą w tytule w zbiorach Oddziału dla dzieci

Pod takim tytułem zorganizowano w Bibliotece Głównej wystawę. Spośród zbioru książek zawierających liczby w tytule znalazły się pozycje z różnych działów literatury pięknej, zarówno dla dzieci najmłodszych, jak i starszych. A oto przykład na to, że wiele jest takich książek w naszej bibliotece, które warto przeczytać: "Król Maciuś Pierwszy", "Moje pierwsze opowiastki", "Druga księga dżungli" "Trzy małe świnki", "Martynka i cztery pory roku", "Pięć przygód detektywa Konopki", "Pięcioro dzieci i coś", "Piątka z zakątka", Szósta klepka, "Szatan z siódmej klasy", "Siódme wtajemniczenie", "Baśń o 12 miesiącach", 13 świeczek", "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek", "Piętnastoletni kapitan", "Martynka i 40 kuchcików", "W 80 dni dookoła świata", "Dywizjon 303", "365 dobranocek"
"365 zagadek", "Baśnie z 1001 nocy".

Piękno książki – obwoluta – okładka

To tytuł wystawy zorganizowanej w filii nr 4 w Zakrzowie. Na wystawie wyeksponowane książki posiadające różnorodne i oryginalne okładki i obwoluty. Celem wystawy było ukazanie funkcji ochronnej, informacyjnej, reklamowej i ozdobnej okładki i obwoluty w książce. Wystawa cieszyła się zainteresowaniem szczególnie wśród dzieci.

  

  

Zmieniony: Czwartek, 19 Maj 2011 18:15
 

Spotkanie autorskie

Email Drukuj PDF

Dnia 13.05. w Filii nr 1 odbyło się spotkanie z poezją pana Lecha Brauna, członka Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki "PLAMA". Inspiracją twórczości pana Brauna jest piękna przyroda Polesia Lubelskiego oraz bogata historia naszej małej ojczyzny, którą chętnie opisuje w swoich utworach. W spotkaniu uczestniczyła młodzież klasy V b ze Szkoły Podstawowej nr 2, która z wielką uwagą i skupieniem wysłuchała słów poety.

 

 

Zmieniony: Poniedziałek, 16 Maj 2011 18:19
 

Znani w Łęcznej czytają ulubione książki swojego dzieciństwa

Email Drukuj PDF
12 maja w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej odbyło się głośne czytanie z cyklu "Znani w Łęcznej czytają ulubione książki swojego dzieciństwa".

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" oraz z okazji Tygodnia Bibliotek.
Zaproszenie do czytania dzieciom przyjęli: ks. Stefan Misa proboszcz parafii p.w. św. Józefa, Anetta Chrzanowska kierownik Muzeum Regionalnego, z-ca komendanta Powiatowego PSP w Łęcznej Marian Lato oraz dyrektor Przedszkola nr 2 Ewa Michalak.
W spotkaniu uczestniczyło ponad 70 dzieci z Przedszkola nr 1 i 2 oraz Przedszkola Aniołek, które wysłuchały następujących utworów: "Lokomotywa" i "Dziury w serze"- ulubionych wierszy pani Ewy Michalak, "Kłamczucha", "Leń" i "Samochwała" to utwory, które zaprezentowała pani Anetta Chrzanowska, ks. Stefan Misa przeczytał "Legendę o smoku wawelskim" a pan Marian Lato wiersze "Kwoka" i "Pali się.
Przedszkolaki słuchały z ogromnym zainteresowaniem prezentowanych książeczek.
Dodatkową atrakcją był pokaz ekwipunku strażaka w stroju przystosowanym do akcji ratowniczej.
Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły czytającym własnoręcznie wykonane kwiatki.

 

 

Zmieniony: Poniedziałek, 16 Maj 2011 18:04
 

Spotkanie dla seniorów

Email Drukuj PDF
Dnia 11.05.2011 w ramach obchodów "Tygodnia Bibliotek" w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej odbyło się spotkanie dla seniorów.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. seniorzy z Katolickiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II z siedzibą w Łęcznej.
Zaproszeni goście obejrzeli prezentację multimedialną „Biblioteka – wczoraj i dziś". Zapoznali się z pracą kulturalno – oświatową Biblioteki Głównej i jej filii.
W bardzo miłej atmosferze rozmawiano o wspólnych działaniach, które mogłyby zachęcić osoby starsze do częstszego korzystania z usług biblioteki.

Podczas spotkania zostały też wręczone pamiątkowe dyplomy uczestnikom szkolenia komputerowego "Komputer zbliża pokolenia", które odbywało się w kwietniu i maju tego roku.

 

 

 

Zmieniony: Poniedziałek, 16 Maj 2011 17:52
 
Projekt "Modernizacja pomieszczeń i zakup wyposażenia dla Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej" zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Zadanie w ramach programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek" zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej


Zadanie "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek" zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa


Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

W ramach współpracy merytorycznej z przedsiębiorstwem Funmedia sp. z o.o. biblioteka korzysta z bezpłatnego oprogramowania Angielski123.pl


Biblioteka bierze udział w programie "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013". Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki.