Statystyki

699186
Dzisiaj
Wczoraj
Bieżący tydzień
Ubiegły tydzień
Bieżący miesiąc
Ubiegły miesiąc
Ogółem
10
21
10
4723
1760
2912
699186

IP: 54.91.92.110
2015-11-29 13:14

Aktualności

tydzien bibliotek 2014 m

W dniu 05.05.2014 r. komisja w składzie:
Danuta Czubacka – pracownik Filii nr 2
Joanna Kowalczyk – nauczyciel z Zespołu Szkół im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej                                                                                                                                                                                                                                                                                Alicja Sylwestrzak – kierownik Filii nr 1
postanowiła przyznać nagrody następującym osobom:


Miejsce I Grażyna Bednarska
Miejsce II Stefania Misiewicz, Czesława Murgała
Miejsce III Maria Kasperek
Wyróżnienia
Teresa Mikulec
Bożena Biront
Nagrody i upominki wręczali Danuta Panas dyrektor MGBP i Teodor Kosiarski Burmistrz Łęcznej.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

 

W dniu 09.05.2014 r. z okazji Tygodnia Bibliotek" w Bibliotece Głównej zorganizowane zostało spotkanie dla seniorów. Na początku zaproszeni goście obejrzeli inscenizację „Rzepki" w/g Juliana Tuwima w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęcznej i młodzieży z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem. Inscenizacja przygotowana została w ramach zajęć z biblioterapii, które od kilku lat prowadzi Jadwiga Ćwirko – kierownik Filii nr 3.
Następnie Danuta Panas – dyrektor MGBP odczytała informacje dotyczące przeprowadzonych szkoleń komputerowych i nauki języka angielskiego „Angielski 123.pl", które odbywały się w Bibliotece Głównej i filiach. Seniorzy otrzymali dyplomy uczestnictwa w szkoleniach, które wręczali Danuta Panas i Teodor Kosiarski Burmistrz Łęcznej.
Główną częścią spotkania było rozstrzygnięcie konkursu literackiego dla seniorów „Z Biblioteką jest mi łatwiej" zorganizowanego przez Joannę Wronisz, pracownika Czytelni MGBP. Był to pierwszy konkurs dla seniorów z Klubu e-Senior. Konkurs miał na celu zachęcenie seniorów do podzielenia się swoimi odczuciami, czym dla nich jest biblioteka i jakie miejsce zajmuje w ich życiu.
Nagrodzeni seniorzy czytali zaproszonym gościom swoje prace.
„Wizyty w bibliotece, gdzie nie jestem uprzykrzonym petentem [...], a pani bibliotekarka stara się troskliwie spełniać moje oczekiwania literackie, są tak ważne, jak dla innych wizyty u psychoterapeuty" – napisała seniorka, która zdobyła I miejsce w konkursie.
„Dzięki tym szkoleniom i spotkaniom, my seniorzy zyskaliśmy drugą młodość i chęć do życia" – napisała w swojej nagrodzonej pracy inna seniorka.
Cieszy nas fakt, że seniorzy lubią naszą bibliotekę, że chętnie do nas przychodzą i czują się u nas jak u siebie. Nagrodzeni seniorzy otrzymali książki ufundowane przez bibliotekę i upominki z Urzędu Miasta. Nagrody wręczali Danuta Panas i Teodor Kosiarski Burmistrz Łęcznej.
Na zakończenie spotkania wystąpił zespół „ Zapłocianie" z Milejowa. Zespół zaśpiewał utwory cygańskie i biesiadne przy znakomitym akompaniamencie akordeonisty. Piękne i wzruszające wykonanie utworów przez zespół zachęciło uczestników spotkania do wspólnego śpiewania.

DSC 0622 mDSC 0615 mDSC 0618 mDSC0600DSC 0623 mDSC 0626 mDSC 0628 mDSC 0632 mDSC 0633 mDSC 0636 mDSC 0637 mDSC 0640 mDSC 0647 mDSC 0649 mDSC 0642 m

 

 

Z okazji Tygodnia Bibliotek został ogłoszony konkurs fotograficzny : „ Z książką mi do twarzy". Celem konkursu była popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu.
Z 26 nadesłanych do nas zdjęć komisja w składzie :
Danuta Panas – dyrektor MGBP w Łęcznej
Joanna Wronisz – starszy kustosz MGBP Łęcznej
Mariusz Bartniczuk – informatyk CK w Łęcznej
wybrała i nagrodziła 5 prac.
miejsce I – Aleksandra Skorupska
miejsce II – Angelika Bogdziel
miejsce III – Anna Znajomska
oraz dwa wyróżnienia :
Katarzyna Kowalczyk
Anna Zając
Wszystkim laureatom gratulujemy !
Dyplomy i nagrody zostały wręczone przez Danutę Panas – dyrektora biblioteki i Teodora Kosiarskiego – burmistrza Łęcznej podczas „Nocy Bibliotek z Seniorami".

DSC 0599 mDSC 0601 mDSC 0602 mDSC0601