W dniu 18 lutego 2014 r. odbyło się spotkanie DKK.
Tematem były książki Szczepana Twardocha „Wieczny Grunwald" oraz Wiesława Myśliwskiego „Ostatnie rozdanie".

Szczepan Twardoch ur. w 1979r. polski pisarz, autor m.in. „Morfiny" za którą otrzymał Paszport Polityki , nominowanej do Literackiej Nagrody Nike.
„Wieczny Grunwald' to powieść, w której bohater, syn polskiego króla i córki norymberskiego kupca ginie pod Grunwaldem. Umiera, ale żyć i ginąć będzie jeszcze wielokrotnie. Śmierć to początek Wiecznego Grunwaldu. Twardoch prowadząc swojego bohatera przez kolejne przestrzenie czasowe ,alternatywne wcielenia i odmienne rzeczywistości przedstawia własną wersje polsko- niemieckich antagonizmów. Powieść tylko dla dorosłych.
Wiesław Myśliwski ur. W 1932 r. polski pisarz. Dwukrotny laureat Nagrody Literackiej Nike.
Długo oczekiwana powieść mistrza polskiej prozy „Ostatnie rozdanie" to powieść filozoficzna i wielowymiarowa, której tematem jest człowiek i ludzki los zawieszony między przypadkiem a koniecznością. Mówi prawdy o przeznaczeniu, przemijalności, pamięci, miłości, sensie istnienia. Jest zachętą do myślenia, nie poucza, nie moralizuje i nie ocenia. Zachęca do lektury wielokrotnej pozwalając za każdym razem odkryć jej nowe wymiary i perspektywy. Jest to przejmująca i pasjonująca powieść o przemijaniu.

Na następne spotkanie zapraszamy 18 marca 2014 r. na godz. 12.00.
Tematem spotkania będzie "Moja ostatnio przeczytana książka".

obrazekDSC 0268 mDSC 0269 mDSC 0271 m