Statystyki

2276252
Dzisiaj
Wczoraj
Bieżący tydzień
Ubiegły tydzień
Bieżący miesiąc
Ubiegły miesiąc
Ogółem
550
1450
4570
1568668
42325
49316
2276252

IP: 18.234.97.53
2020-10-28 09:17

W dniu 17 kwietnia 2012 roku odbyło się trzydzieste spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, w którym uczestniczyło siedem osób.

Tematem naszych rozmów była twórczość Barbary Kosmowskiej.

Barbara Kosmowska jest autorką książek dla młodzieży i dorosłych.

Dorobek literacki obejmuje kilkanaście tytułów powieści; wśród nich nagrodzone: Teren prywatny, Buba, Pozłacana rybka.

Powieść Teren prywatny opisuje historię życia czterdziestokilkuletniej kobiety, która postanowiła radykalnie zmienić życie. Jest to bardzo wnikliwy opis jej przemian psychicznych i odkrywanie samej siebie i świata, tego bliskiego i tego dalszego.

Hermańce to nazwa powieści i miejscowości pełnej tajemniczych miejsc takich jak Dolina Majtek czy Suche Bagna, wokół których toczy się życie mieszkańców. Książka, w ocenie klubowiczki, jest pełna humoru i dystansu wobec poważnych spraw.

W górę rzeki to wielowątkowa powieść z galerią postaci o głębokich, bardzo wiarygodnych portretach psychologicznych, które reprezentują najróżniejsze postawy życiowe.

Prowincja

to portret Hanki, kobiety, która opuszcza stolicę i wyjeżdża na prowincję, by posmakować nową rzeczywistość. Jest to wnikliwy portret kobiety, która musi zrozumieć siebie i bliskich, dokonać koniecznych przewartościowań w poszukiwaniu prawdy.

Gobelin to przeplatająca się opowieść o kilku kobietach, kilku mężczyznach, artystach, dziennikarzach i Trójmieście. Osnowę stanowi historia Anny i jej alkoholizmu, bezradności bliskich wobec czyjegoś uzależnienia. Ta książka pokazuje nam problemy i uczucia, jakie

wzbudzają u każdego z nas patologiczne uzależnienia.

Niebieski autobus to opowieść o sztuce akceptacji na świat i samej siebie. Niebieski autobus jest łącznikiem dwóch historii: dziecięcej oraz dojrzałej. Powieść przynosi kilka ważnych tematów: studium pierwszej miłości, opowieść o społecznym i intelektualnym awansie.

Na następne spotkanie zapraszamy 24 kwietnia 2012 roku na godz. 14.00.

Będzie to spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską.